Cilt kanseri olmuş olabilir miyim?

0
242
Nurşen H. sordu 2 sene önce

Merhaba, cildimde kızarıklıklar var, yaralarım geç iyileşiyor, bazı ben ve diğer lekeler kırmızı olabiliyor ve kaşınıyor. Cilt kanseri lekeleri nasıl belli olur? Cilt kanseri olabilir miyim? Olduğumu nasıl anlarım? Cilt kanseri olanlar ve tedavi olanlar bu konuda yorumlarını paylaşabilirler mi? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

2 Yanıt
ilhan Staff yanıtladı 2 sene önce

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun.

Cildinizdeki kızarıklıklar alerjen bir durumun göstergesi olabilir fakat vücudunuzdaki kızarıklıklar ve lekeler yaraya dönüşüyor ve bu yaralar geç iyileşiyorsa risk altında olabilirsiniz. Cilt kanseri olup olmadığınızı anlamak için öncelikle Cildiye’ye giderek bir Cilt Doktoruna görünmenizi, Onkoloji bölümüne giderek bir Onkoloji Uzmanı ile görüşmenizi tavsiye ederim. Cilt kanserinde erken teşhis diğer kanser çeşitlerinde olduğu gibi önemlidir. Konuyu geciktirmeden en kısa sürede kendinize vakit ayırın.

Betül D. yanıtladı 2 sene önce

Öyle hemen her şeyde kanser olduğunuzu düşünmeyin. Sonuçta bir sürü farklı hastalık var. Alerji olabilirsiniz önce cilt doktoruna görünmenizi tavsiye ederim.

Bu soruyu yanıtlayabilir misiniz? Yardımcı olmak için birkaç dakikanızı ayırın.